Skip to content

37 W Landis AveVineland, NJ 08360

Built 2010
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 7, 2009

Property Information

Block3602
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page36

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$402,600
41%
Improvement Value:$590,700
59%
Total Assessment$993,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,441+0.7%
2024$32,223+4.8%
2023$30,753+2.9%
2022$29,888+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010