Skip to content

332 W Elmer StVineland, NJ 08360

Built 1962
Vacant Land

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Feb 24, 2022

Property Information

Block3803
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page38

Building Details

Building ClassR-LC
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$796+0.7%
2024$791+5.0%
2023$753+2.9%
2022$732+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4224, Page 3078Recorded3/22/2022

Property Sale

SaleMulti
$350,000

From:

To:

Sq Ft1,722DeedBook 4180, Page 9212Recorded5/29/2019

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

Sale
$7,500
DeedBook 2218, Page 167

Property Built

Built

Year Built: 1962