Skip to content

110 S Fourth StVineland, NJ 08360

Built 1915

Last Sale Price
$74,000
Last Sale Date
Oct 28, 1998

Property Information

Block3807
Lot13
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page38

Building Details

Building Class45
Description1S-F-X
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage2,100
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,400
14%
Improvement Value:$98,500
86%
Total Assessment$113,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,627+0.7%
2024$3,603+5.0%
2023$3,432+2.9%
2022$3,334+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$74,000
DeedBook 2324, Page 149

Property Built

Built

Year Built: 1915