Skip to content

332 W Quince StVineland, NJ 08360

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2017

Property Information

Block3907
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description2S-F- -1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,702
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,600
14%
Improvement Value:$98,700
86%
Total Assessment$114,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,639+0.7%
2024$3,615+5.0%
2023$3,444+2.9%
2022$3,346+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$59,900

From:

To:

Sq Ft1,702DeedBook 4140, Page 7384Recorded4/29/2016

Property Sale

Sale
$10,500
DeedBook 1195, Page 51

Property Built

Built

Year Built: 1910