Skip to content

323 W Cherry StVineland, NJ 08360

Built 1907

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 5, 2013

Property Information

Block3915
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page39

Building Details

Building Class45
Description2S-B-X-2UG
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage2,284
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,100
13%
Improvement Value:$117,100
87%
Total Assessment$134,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,273+0.7%
2024$4,245+5.0%
2023$4,043+2.9%
2022$3,928+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 4024, Page 5157

Property Built

Built

Year Built: 1907