Skip to content

827 E Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1988
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 1986

Property Information

Block4004
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page40

Building Details

Building ClassR-EG
Description2S-B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$430,500
32%
Improvement Value:$929,300
68%
Total Assessment$1,359,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$44,411+0.7%
2024$44,112+4.8%
2023$42,099+2.9%
2022$40,916+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988