Skip to content

614 E Almond StVineland, NJ 08360

Public Property

Last Sale Price
$19,000
Last Sale Date
Oct 12, 1976

Property Information

Block4102
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page41

Building Details

Building ClassSCHOO
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,200
61%
Improvement Value:$11,800
39%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$19,000
DeedBook 1254, Page 500