Skip to content

43 S Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1880

Last Sale Price
$159,500
Last Sale Date
Apr 2, 2007

Property Information

Block4218
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,414
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
23%
Improvement Value:$91,300
77%
Total Assessment$119,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,799+0.7%
2024$3,773+5.0%
2023$3,595+2.9%
2022$3,492+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$159,500
DeedBook 4022, Page 5822

Property Built

Built

Year Built: 1880