Skip to content

296 Deborah CtVineland, NJ 08361

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2018

Property Information

Block4401
Lot26
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,500
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
21%
Improvement Value:$143,600
79%
Total Assessment$182,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,314+0.7%
2024$5,276+25.2%
2023$4,215+3.3%
2022$4,081+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967