Skip to content

2210 Adler LnVineland, NJ 08361

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 2024

Property Information

Block4401
Lot36
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,176
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
19%
Improvement Value:$167,900
88%
Total Assessment$190,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,072+0.7%
2024$6,032+5.0%
2023$5,746+2.9%
2022$5,582+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 1857, Page 265

Property Built

Built

Year Built: 1975