Skip to content

321 Highland AveVineland, NJ 08361

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2005

Property Information

Block4402
Lot53
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,606
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,900
21%
Improvement Value:$125,000
79%
Total Assessment$158,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,059+0.7%
2024$5,026+5.0%
2023$4,788+2.9%
2022$4,651+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952