Skip to content

806 Highland AveVineland, NJ 08361

Built 2001
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2019

Property Information

Block4407
Lot36
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,936
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,500
17%
Improvement Value:$158,200
83%
Total Assessment$191,700

Built

Year Built: 2001