Skip to content

2210 Greenwillows DrVineland, NJ 08361

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 23, 2016

Property Information

Block4407
Lot38
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,312
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,700
15%
Improvement Value:$190,700
85%
Total Assessment$224,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,145+0.7%
2024$7,098+5.0%
2023$6,761+2.9%
2022$6,568+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 2059, Page 70

Property Built

Built

Year Built: 1994