Skip to content

2136 Greenwillows DrVineland, NJ 08361

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 2016

Property Information

Block4407
Lot42
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,560
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,700
13%
Improvement Value:$225,800
87%
Total Assessment$259,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,262+0.7%
2024$8,208+5.0%
2023$7,819+2.9%
2022$7,596+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999