Skip to content

2070 Greenwillows DrVineland, NJ 08361

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 1999

Property Information

Block4407
Lot45
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F-X
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage806
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,500
15%
Improvement Value:$172,700
85%
Total Assessment$204,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,502+0.7%
2024$6,459+5.0%
2023$6,153+2.9%
2022$5,977+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974