Skip to content

4440 Piacenzia AveVineland, NJ 08361

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 1987

Property Information

Block4602
Lot41
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,154
Acreage2.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,500
23%
Improvement Value:$158,900
77%
Total Assessment$205,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,540+0.7%
2024$6,497+5.0%
2023$6,189+2.9%
2022$6,012+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989