Skip to content

1010 Utopia LnVineland, NJ 08361

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 27, 1998

Property Information

Block4505
Lot53
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page45

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,002
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,400
22%
Improvement Value:$149,300
78%
Total Assessment$190,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,072+0.7%
2024$6,032+5.0%
2023$5,746+2.9%
2022$5,582+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook 2004, Page 8

Property Built

Built

Year Built: 1987