Skip to content

Panther Rd(Block 4603 Lot 22)Vineland, NJ 08361

Vacant Land

Last Sale Price
$247,000
Last Sale Date
Mar 4, 2022

Property Information

Block4603
Lot22
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage26.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$420+0.6%
2024$418+5.0%
2023$398+2.9%
2022$386+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$247,000
DeedBook 4225, Page 6321