Skip to content

1133 Panther Rd(Block 4603 Lot 35)Vineland, NJ 08361

Built 1962

Last Sale Date
Mar 8, 2063

Property Information

Block4603
Lot35
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class16
Description1S-B
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,404
Acreage0.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,400
22%
Improvement Value:$133,000
78%
Total Assessment$171,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,457+0.7%
2024$5,421+5.0%
2023$5,164+2.9%
2022$5,017+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962