Skip to content

1837 Jackson DrVineland, NJ 08360

Built 1968

Last Sale Date
Nov 8, 2068

Property Information

Block4711
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,540
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,700
17%
Improvement Value:$114,500
83%
Total Assessment$137,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,118+0.7%
2024$4,090+5.3%
2023$3,884+3.1%
2022$3,766+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968