Skip to content

726 S Sixth StVineland, NJ 08360

Built 1880

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 19, 1995

Property Information

Block4918
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,862
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,900
19%
Improvement Value:$104,600
81%
Total Assessment$129,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,873+0.7%
2024$3,846+5.3%
2023$3,652+3.1%
2022$3,540+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1880