Skip to content

1823 Princess LnVineland, NJ 08361

Last Sale Price
$47,500
Last Sale Date
Aug 2, 2023

Property Information

Block5109
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,600
87%
Improvement Value:$5,000
13%
Total Assessment$37,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,197+0.6%
2024$1,189+5.0%
2023$1,133+2.9%
2022$1,101+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$47,500
DeedBook 4244, Page 8459Recorded8/3/2023