Skip to content

1146 Jamic RdVineland, NJ 08361

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 30, 2003

Property Information

Block5112
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,901
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,600
15%
Improvement Value:$197,900
85%
Total Assessment$232,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,403+0.7%
2024$7,354+5.0%
2023$7,005+2.9%
2022$6,805+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000