Skip to content

1124 Jamic RdVineland, NJ 08361

Built 1998

Last Sale Price
$129,900
Last Sale Date
Dec 18, 1998

Property Information

Block5112
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,792
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,600
16%
Improvement Value:$170,900
84%
Total Assessment$203,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,479+0.7%
2024$6,437+5.0%
2023$6,131+2.9%
2022$5,956+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 2334, Page 175

Property Built

Built

Year Built: 1998