Skip to content

877 Golda LnVineland, NJ 08361

Built 1999

Last Sale Price
$31,000
Last Sale Date
Jul 11, 1996

Property Information

Block5202
Lot37
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description1S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,034
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,600
14%
Improvement Value:$212,400
86%
Total Assessment$247,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,864+0.7%
2024$7,813+5.0%
2023$7,442+2.9%
2022$7,230+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$31,000
DeedBook 2187, Page 43