Skip to content

3461 Siena WayVineland, NJ 08361

Built 2000

Last Sale Price
$154,900
Last Sale Date
May 31, 2000

Property Information

Block5235
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,848
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,300
20%
Improvement Value:$199,500
80%
Total Assessment$249,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,954+0.7%
2024$7,901+5.0%
2023$7,526+2.9%
2022$7,312+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$154,900

From:

To:

DeedBook 2438, Page 51NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded6/2/2000

Property Built

Built

Year Built: 2000