Skip to content

4031 Renee DrVineland, NJ 08361

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 10, 2008

Property Information

Block5303
Lot25
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page53

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,104
Acreage1.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,200
23%
Improvement Value:$164,700
77%
Total Assessment$213,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,811+0.7%
2024$6,766+5.0%
2023$6,445+2.9%
2022$6,261+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$2,000
DeedBook 1526, Page 10