Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1680 W Sherman AveVineland, NJ 08360
Other School
Last Sale Price
$28,500
Last Sale Date
Sep 18, 2020
Property Information
Block6001
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page60
Building Details
Building Class---
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.25
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$265,300
28%
Improvement Value:$693,700
72%
Total Assessment$959,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.