Skip to content

1376 W Sherman AveVineland, NJ 08360

Built 2007
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 1, 2006

Property Information

Block6101
Lot33
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$516,800
11%
Improvement Value:$4,351,200
89%
Total Assessment$4,868,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$154,997+0.7%
2024$153,975+111.7%
2023$72,740+2.9%
2022$70,664+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007