Skip to content

429 W Elmer RdVineland, NJ 08360

Public Property

Last Sale Price
$1,880
Last Sale Date
Sep 11, 1974

Property Information

Block6102
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
Description1S-F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage78.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$236,100
96%
Improvement Value:$10,700
4%
Total Assessment$246,800

Sale
$1,880
DeedBook 1227, Page 481