Skip to content

542 W Sherman AveVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$118,000
Last Sale Date
Apr 25, 2002

Property Information

Block6104
Lot20
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$48,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,544+0.6%
2024$1,534+5.0%
2023$1,461+2.9%
2022$1,420+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 2583, Page 293