Skip to content

1275 Garrison RdVineland, NJ 08360

Built 2009

Last Sale Price
$322,240
Last Sale Date
Sep 25, 2009

Property Information

Block6105
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,122
Acreage0.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,300
16%
Improvement Value:$227,300
84%
Total Assessment$270,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,616+0.7%
2024$8,559+5.0%
2023$8,153+2.9%
2022$7,920+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$322,240
DeedBook 4062, Page 8903

Property Built

Built

Year Built: 2009