Skip to content

2457 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1973

Last Sale Price
$136,000
Last Sale Date
Feb 17, 2000

Property Information

Block6405
Lot30
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,902
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
18%
Improvement Value:$169,900
82%
Total Assessment$207,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,604+0.7%
2024$6,560+5.0%
2023$6,249+2.9%
2022$6,071+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 2416, Page 115

Property Built

Built

Year Built: 1973