Skip to content

2538 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1977

Last Sale Price
$81,900
Last Sale Date
Oct 28, 1983

Property Information

Block6409
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,904
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
20%
Improvement Value:$157,100
80%
Total Assessment$195,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,231+0.7%
2024$6,190+5.0%
2023$5,896+2.9%
2022$5,728+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$81,900
DeedBook 1484, Page 321

Property Built

Built

Year Built: 1977