Skip to content

3361 Dove CtVineland, NJ 08361

Built 1978

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 2025

Property Information

Block6410
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,456
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,200
21%
Improvement Value:$140,400
79%
Total Assessment$177,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,655+0.7%
2024$5,617+5.0%
2023$5,351+2.9%
2022$5,198+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$133,000
DeedBook 2376, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 1978