Skip to content

3310 Swan DrVineland, NJ 08361

Built 1975

Last Sale Date
May 27, 1977

Property Information

Block6410
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,032
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,600
14%
Improvement Value:$270,100
86%
Total Assessment$312,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,956+0.7%
2024$9,891+5.0%
2023$9,422+2.9%
2022$9,153+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1262, Page 891

Property Built

Built

Year Built: 1975