Skip to content

3662 Conley DrVineland, NJ 08361

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 2008

Property Information

Block6501
Lot23
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page0065

Building Details

Building Class17
Description2S-F-3AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,810
Acreage0.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,500
13%
Improvement Value:$362,600
87%
Total Assessment$417,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,280+0.7%
2024$13,193+7.6%
2023$12,266+2.9%
2022$11,916+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$375,000

From:

To:

Sq Ft2,708DeedBook 2884, Page 228Recorded11/2/2005

Property Sale

Sale
$182,974
DeedBook 2024, Page 155

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 1967, Page 258