Skip to content

3661 Dante AveVineland, NJ 08361

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2002

Property Information

Block6501
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-B- -1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,512
Acreage1.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,300
25%
Improvement Value:$145,000
75%
Total Assessment$193,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,905-3.4%
2024$6,114+9.7%
2023$5,574+3.1%
2022$5,408+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961