Skip to content

2219 Sanford DrVineland, NJ 08361

Built 1980

Owner
---
Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Oct 23, 2025

Property Information

Block6501
Lot58
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class17
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,032
Acreage0.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,600
23%
Improvement Value:$179,200
77%
Total Assessment$231,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,381+0.7%
2024$7,332+5.0%
2023$6,984+2.9%
2022$6,785+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$350,000
Sq Ft2,032DeedBook 4277, Page 2876Recorded10/28/2025

Property Built

Built

Year Built: 1980