Skip to content

2575 S Main RdVineland, NJ 08360

Built 2001
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2000

Property Information

Block6801
Lot84
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page68

Building Details

Building Class16
Description2S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,371
Acreage4.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,800
32%
Improvement Value:$167,900
68%
Total Assessment$247,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,887+0.7%
2024$7,835+5.0%
2023$7,463+2.9%
2022$7,250+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2001