Skip to content

3435 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1969
Commercial

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
May 21, 2003

Property Information

Block7004
Lot30
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$303,800
66%
Improvement Value:$155,500
34%
Total Assessment$459,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,624+0.7%
2024$14,528+5.0%
2023$13,839+2.9%
2022$13,444+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000
DeedBook 2666, Page 311

Property Built

Built

Year Built: 1969