Skip to content

3397 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1973

Last Sale Date
Apr 2, 2054

Property Information

Block7004
Lot32
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page70

Building Details

Building Class16
Description1S-CB-2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,746
Acreage1.83

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$270,500
25%
Improvement Value:$822,700
75%
Total Assessment$1,093,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$34,807+0.7%
2024$34,578+5.0%
2023$32,938+2.9%
2022$31,998+142.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$700,000
DeedBook 4040, Page 2807

Property Built

Built

Year Built: 1973