Skip to content

3341 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$3,850,000
Last Sale Date
Dec 15, 2025

Property Information

Block7004
Lot33
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.65

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$212,100
13%
Improvement Value:$1,421,800
87%
Total Assessment$1,633,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$52,023+0.7%
2024$51,680+5.0%
2023$49,229+48.6%
2022$33,134+441.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$3,850,000
DeedBook 4279, Page 5076Recorded12/23/2025

Property Sale

Sale
$3,675,000
DeedBook 4213, Page 562Recorded7/29/2021

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 4190, Page 758Recorded1/30/2020