Skip to content

3816 S Delsea Dr(Block 7007 Lot 9)Vineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Aug 25, 2017

Property Information

Block7007
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$35,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,118+0.7%
2024$1,110+5.0%
2023$1,058+2.9%
2022$1,027+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$60,000

From:

To:

DeedBook 4158, Page 2021Recorded9/30/2017

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$1,100
DeedBook 2651, Page 184