Skip to content

3230 N West BlvdVineland, NJ 08360

Built 1954
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2011

Property Information

Block702
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,600
21%
Improvement Value:$104,500
79%
Total Assessment$133,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,238+0.7%
2024$4,210+5.0%
2023$4,010+2.9%
2022$3,896+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 4011, Page 7233

Property Built

Built

Year Built: 1954