Skip to content

2939 Douglas LnVineland, NJ 08360

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 23, 2009

Property Information

Block7102
Lot44
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class45
Description2S-F-X
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage2,496
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
21%
Improvement Value:$136,800
79%
Total Assessment$172,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,483+0.7%
2024$5,447+5.0%
2023$5,188+2.9%
2022$5,040+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977