Skip to content

3319 S East BlvdVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Apr 13, 2012

Property Information

Block7111
Lot79
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class---
DescriptionOUT BLDG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$172,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,483+0.7%
2024$5,447+5.0%
2023$5,188+2.9%
2022$5,040+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4092, Page 617

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 2183, Page 237