Skip to content

3299 S East BlvdVineland, NJ 08360

Built 1990

Last Sale Date
May 25, 2007

Property Information

Block7111
Lot80
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class---
Description1S-C 2S-F-2UG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,100
27%
Improvement Value:$184,900
73%
Total Assessment$255,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,119+0.7%
2024$8,066+5.0%
2023$7,683+2.9%
2022$7,464+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4026, Page 183

Property Built

Built

Year Built: 1990