Skip to content

3377 S Lincoln Ave(Block 7201 Lot 62)Vineland, NJ 08361

Built 1984
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2016

Property Information

Block7201
Lot62
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page72

Building Details

Building Class---
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage3,480
Acreage2.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,400
24%
Improvement Value:$170,600
76%
Total Assessment$225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,164+0.7%
2024$7,117+5.0%
2023$6,779+2.9%
2022$6,586+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984