Skip to content

1951 E Sherman AveVineland, NJ 08361

Built 1996
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2012

Property Information

Block7201
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page72

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,000
57%
Improvement Value:$110,200
43%
Total Assessment$258,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,221+0.7%
2024$8,167+5.0%
2023$7,780+2.9%
2022$7,558+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996